Strona internetowa,
która zarabia

Co powoduje że strona internetowa osiąga sukces?

Wygląd ma znaczenie

Bezdyskusyjnie wartościowy content na stronie jest najważniejszy.

Ale…

Wygląd jest pierwszy. To wygląd wzbudza w nas emocje. Emocje dają nam impuls do pozostania lub opuszczenia strony.  Mamy tylko kilka sekund na zrobienie pierwszego wrażenia.

Przykładamy ogromną wagę do detali, są jak biżuteria lub… listwy wykończeniowe. Małe, delikatne elementy, które dopełniają dzieła.

Przejrzystość i spójna architektura
Logiczna struktura, drogowskazy
Prosta nawigacja
Jednolity wygląd podstron
Spójny styl kolorów i grafik
Jednakowa typografia dla całego serwisu
Koncentracja na użytkownikach mobilnych

Każda strona w sieci ma jakiś cel. Ważne aby realizować go konsekwentnie od początku powstawania strony. Większość stron powstaje po to aby pomóc nam w rozwijaniu biznesu. Jak stworzyć taką stronę? Co robić kiedy już jest gotowa?

Treść strony powinna być ciekawa​​

Nawet jeżeli piszemy kolejną stronę w sieci o tematyce podobnej do wielu innych, starajmy się aby teksty były wyjątkowe. Dzięki temu dłużej utrzymamy uwagę czytelnika a co za tym idzie, zachęcimy do kontaktu.
Ktoś, kto szuka konkretnych informacji, odwiedza wiele stron. Jeżeli będzie miał podobne treści na kolejnej stronie, szybko ją opuści.

Podkreślamy wiarygodność​

Jeżeli masz już opinie w sieci to wspaniale, możesz je zamieścić na stronie i dzięki temu pokazać, że masz już wartościowy dorobek. Jeżeli jeszcze nie, to jest mnóstwo innych sposobów na podkreślenie jakości swojej pracy. Zdjęcia - niech będą Twoje, nawet nieidealne, ale unikaj zdjęć stockowych. W świecie photoshopa, największą wartość ma to co naturalne i prawdziwe. Twórz filmy eksperckie oraz filmy - relacje ze swojej działalności. ​

Zgłaszamy stronę do Google Search Console​

Nasze strony zgłaszamy do GSC i tworzymy klientowi konto, na którym może śledzić wyniki. Dzięki temu monitorujemy pozycję strony w Google i dostajemy podpowiedzi co poprawić.

Dbamy o pozycjonowanie organiczne w wyszukiwarce google​

Podstawa to dobrze dobrane frazy kluczowe do wyszukiwania organicznego, trzeba je rozmieścić na stronie i cały czas aktualizować. Pamiętaj, aktualizowana strona żyje, jest częściej odwiedzana przez roboty google i dzięki temu może liczyć na wyższą pozycję. Metod jest mnóstwo, chętnie Ci pomożemy jeżeli chcesz robić to samodzielnie (w czasie wdrażania strony) lub zrobię to za Ciebie.
Pozycjonowanie organiczne jest żmudnym procesem ale dającym najtrwalsze efekty.

Staramy się zdobyć wartościowe przekierowania na swoją stronę​

Idealną sytuacją jest, kiedy społeczność internautów docenia naszą stronę i linkuje ją ze swoich stron. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Lepiej jeżeli strony które wysyłają do nas przekierowania mają już kilkuletnie doświadczenie sieci, wtedy będziemy postrzegani jako bardziej wiarygodni.

Zakładamy wizytówkę w mapach google​

Dzięki wizytówce klienci mogą nas znaleźć, ale też jest ona cennym źródłem pozyskiwania opinii. Większość z nas czyta opinie i na ostatnim etapie procesu decyzyjnego kieruje się właśnie nimi. Zyskujemy wiarygodność i pokazujemy jakość naszych usług. Google pozycjonują nam stronę wyżej dzięki opiniom.

Prowadzimy przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych​

Strona nie powinna być jedynym śladem naszego istnienia w sieci. Obecnie media społecznościowe stały się doskonałym miejscem do wymiany informacji, dialogu a także pozyskiwania klientów. Warunkiem jest dobre prowadzenie tego kanału. Częsta aktualizacja, szybkie odpowiedzi. Łatwiej jest tam pozyskać opinie a trzeba pamiętać że są one też widoczne podczas wyświetlania naszej wizytówki google. W ramach naszej współpracy podpowiemy Ci jak najlepiej wykorzystać obecność w mediach.

Kontakt

Skip to content